תלונה הוגשה לנציב נגד בהרב-מיארה: "הפרה של כללי משפט בסיסיים"

"היועצת המשפטית חרגה מכללי המינהל התקין. זאת על רקע ההחלטה לבטל את החלטת השר בן גביר בלי לדבר איתו קודם", כך נכתב היום במכתב תלונה חריף שנשלח לנציב הממונה על מייצגי המדינה בערכאות העוסק בהתערבות היועמ"שית בהרב-מיארה בהדחתו של ניצב עמי אשד, מפקד מחוז תל אביב מתפקידו The post תלונה הוגשה לנציב נגד בהרב-מיארה: "הפרה של כללי משפט בסיסיים" appeared first on עכשיו 14.

תלונה הוגשה לנציב נגד בהרב-מיארה: "הפרה של כללי משפט בסיסיים"

סערת בן גביר-בהרב-מיארה: במכתב תלונה ששלח היום (שישי) שי גליק, מנכ"ל בצלמו, לנציב הממונה על מייצגי המדינה בערכאות נכתב: "כל ילד יודע שלא דנים בלי לשמוע את שני הצדדים. היועמ"שית לא דיברה כלל עם בן גביר טרם ההחלטה לבטל את החלטתו של השר הנבחר היא לא ניסתה להתקשר לבן גביר והוא סינן אותה, אלא פשוט קבעה מסמרות בלי לבדוק בכלל ולשמוע את שני הצדדים".

המכתב מגיע על רקע הסערה שהתעוררה בעקבות הנחייה של היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, לגורמים הרלוונטיים להקפיא את העברתו של ניצב עמי אשד מתפקיד מפקד מחוז תל אביב, זאת לאחר שהועבר אתמול בסבב המינויים של המפכ"ל שבתאי והשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר לתפקיד ראש מדור ההדרכה במשטרה.

צילום: מישל אמזלג, לע"מ, אבשלום ששוני, פלאש90.

לדברי הפרקליטות היועצת המשפטית ערכה אמש בירור ראשוני של הליך העברתו מתפקידו של מפקד מחוז תל אביב במשטרה, ניצב עמי אשד ומסקנותיה הן כי המהלך עורר "חשש כבד ביחס לחוקיות ולתקינות ההליך, לרבות השיקולים העומדים ביסוד ההחלטה, עיתוי ההודעה והרקע לה".

עוד נזכיר כי השר לביטחון לאומי לא אהב את המהלך בלשון המעטה וטען כי בהרב-מיארה כלל לא דיברה איתו טרם ההודעה ואף לא ביקשה להבין כיצד התקבלה ההחלטה "לכל מי שלא הבין עד עכשיו, מדובר ביועצת משפטית שמאלנית, מוטה, לא אובייקטיבית, שפועלת מטעם השלטון הקודם, עם אג'נדה פוליטית מובהקת והודעת היועמ"שית מלמדת עד כמה הרפורמה המשפטית חשובה. נלמד את החלטת היועמ"שית

מיארה הקפיאה את העברת מפקד מחוז ת"א מתפקידו; בן גביר: "יועמ"שית שמאלנית"

בתוך כך, במכתב ששלח לבהרב-מיארה נכתב כי: "הדבר מלבד שהינו הפרה של כללי משפט בסיסיים של בדיקת הדברים קודם קביעה ומלבד שהדבר איננו חוקי אתי וערכי הדבר בעיקר פוגע ומרסק קשות את אמון הציבור ביועמ"ש לממשלה ובכלל במערכת המשפט. אדגיש ואומר לא לחינם השר לביטחון לאומי כינה בתגובה את היועמ"שית שמלאנית שכן הוא מרגיש שהיא פשוט מזלזלת בו ולא סופרת אותו רק בגלל דעותיו הפוליטיות ולכן אפילו לא מתקשרת אליו לבדוק טרם ההחלטה למה החליט כך".

שי גליק מנכל בצלמו מסר: "רק בדיקטטוריה קובעים דברים בלי לשמוע את שני הצדדים. מדובר במעשה חמור ביותר שקורא תיגר על הכוח של נבחרי ציבור ובעיקר על כללי מינהל תקין ועוד על ידי האדם שאמור לייצג את המינהל התקין. בטוחני שהנציב יקבע שנפל פגם חמור בהתנהלותה של היועמ"שית".

The post תלונה הוגשה לנציב נגד בהרב-מיארה: "הפרה של כללי משפט בסיסיים" appeared first on עכשיו 14.