איך לממן את עלויות התואר?

כסטודנטים לעתיד, יש לכם לא מעט החלטות לקבל: איזה תחום לימודים ללמוד, היכן ללמוד ועוד. The post איך לממן את עלויות התואר? appeared first on עכשיו 14.

איך לממן את עלויות התואר?

אבל, לא משנה מהן ההחלטות שיתקבלו על ידיכם – אם תבחרו לדוגמא, ללמוד הנדסת חומרים או לעשות תואר בתקשורת ואם ההחלטה שלכם תהיה ללמוד באוניברסיטה או דווקא במכללה.. יש פרמטר משמעותי נוסף אותו רובכם אמורים לקחת בחשבון – והוא, מימון עלויות התואר.
אז נכון שיש כאלו ששפר עליהם מזלם וההורים שלהם יממנו בעבורם את כל ההוצאות – הן שכר הלימוד והן כל ההוצאות הנלוות. אבל יש גם רבים אחרים שלהורים שלהם אין באמת אפשרות לסייע להם כלכלית או כאלו שההורים יוכלו לסייע להם רק בצורה חלקית.
אם גם אתם נמנים על אותם הסטודנטים, להלן מספר דרכים אשר יסייעו לכם לממן את עלויות התואר (ואת ההוצאות הנלוות):

מלגות – יש לא מעט אפשרויות
מלגות יכולות לסייע לכם במידה רבה בהליך מימון עלויות התואר – חלק גדול מהמלגות ניתן לכם מבלי שתצטרכו לעשות כלום חוץ מלעמוד בקריטריונים לקבלה.
יחד עם זאת, בכדי שתוכלו ליהנות מהמלגות עליכם לאסוף כמה שיותר מידע מקדים על האפשרויות – וכמובן, לשלוח בקשות לכמה שיותר מהן.
מלגות יכולות להינתן על בסיס השירות הצבאי שלכם, על בסיס מקום המגורים שלכם, על המוצא או על המדינה בה נולדתם ועוד..
בנוסף, ישנן גם מלגות אשר דורשת ממכם מעורבות חברתית מסוימת והתחייבות למספר שעות התנדבות כמו: פר"ח, חינוך לפסגות, סחל"ב ועוד..
ניתן לקבל מספר מלגות במקביל ובצורה כזאת, לממן את רוב שכר הלימוד. ישנן מלגות אשר מסייעות לא רק במימון שכר הלימוד אלא גם בהוצאות המחיה – ולכן, ידע בתחום זה יכול לטמון בחובו הרבה כוח.

הלוואות כספיות והסדרי מימון
יש לא מעט גופים מלבד הבנקים, אשר מציעים הלוואות כספיות והסדרי מימון ייעודיים עבור סטודנטים – חלקם מוצעים בתנאים טובים במיוחד.
אם הגעתם למסקנה, שהדרך היחידה שלכם לממן את הלימודים עוברת בהלוואה כספית – ההמלצה היא לבדוק את כל האפשרויות ובסופו של דבר לבחור בזאת אשר תציע לכם את התנאים הטובים ביותר האפשריים.
חשוב לציין שאולי הלוואה יכולה להישמע כאופציה האחרונה, אבל יש לקחת בחשבון שלימודים לתואר יסללו לכם דרך לעבר מקצוע מכניס ועבודה מכובדת – וברגע שתשתלבו בעבודה שכזאת, תוכלו להחזיר בתוך זמן קצר את אותה ההלוואה – כך שאין ספק שהדרך תשתלם בעבורכם.

לחפש מסגרת לימוד אשר תאפשר לכם לצאת לעבודה
הדרך הטובה ביותר לממן לימודים לתואר עוברת בעבודה. אבל, יש לא מעט מקרים בהם הלימודים יהיו דורשניים ולא ישאירו לכם יותר מדי זמן פנוי לעבודה – ובכל זאת, אם כבר נרשמתם ללימודים, ההצלחה בהם תהיה מעל הכול.
יחד עם זאת, תוכלו למצוא מסלולי לימוד שהינם גמישים יותר וניתן לשלב במסגרתם גם עבודה. מעבר לכך, תוכלו גם לחפש עבודות אשר מתאימות לסטודנטים ומתחשבות בלוחות הזמנים הלחוצים שלהם.

לדחות את הלימודים בשנה
אם אחרי שבחנתם את כל אפשרויות המימון וגילתם שלמרות זאת, אתם עדיין עתידים להתקשות ולכסות את כל ההוצאות. באפשרותכם לדחות את הלימודים בשנה – כאשר, במהלך אותה השנה תעבדו ותחסכו כסף לקראת הלימודים – כאשר, אם תעבדו במשרה מלאה ותגורו בבית ההורים, תוכלו לחסוך סכומים יפים אשר יספקו לכם אוויר לנשימה ויאפשרו לכם להירשם ללימודים כשאתם רגועים מהבחינה הכלכלית.

לסיכום, זה אומנם נכון שסטודנטים נדרשים להתמודד עם הוצאות כספיות לא נמוכות. אבל החדשות הטובות הן שיש לא מעט דרכים באמצעותן הם יוכלו לעמוד באותן ההוצאות.

The post איך לממן את עלויות התואר? appeared first on עכשיו 14.