לאחר הסאגה: המינוי של השופט רובינשטיין ליו"ר הוועדה למינוי בכירים אושר

בדרך למינוי הרמטכ"ל: הממשלה אישרה את מינויו של שופט בית המשפט העליון בדימוס אליקים רובינשטיין לתפקיד יו"ר הוועדה למינוי בכירים The post לאחר הסאגה: המינוי של השופט רובינשטיין ליו"ר הוועדה למינוי בכירים אושר appeared first on עכשיו 14.

לאחר הסאגה: המינוי של השופט רובינשטיין ליו"ר הוועדה למינוי בכירים אושר

לאחר שהשופט בדימוס מני מזוז סירב להתמנות במינוי זמני כיו"ר הוועדה למינוי בכירים בשביל לאשר את מינוי הרמטכ"ל, הממשלה אישרה כעת (במשאל טלפוני) את מינויו של שופט ביהמ"ש העליון בדימוס אליקים רובינשטיין, למשרת יו"ר הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים.

כזכור, ההחלטה למנות את השופט רובינשטיין על פני מזוז מגיעה לאחר שהאחרון סירב לשמש כיו"ר זמני בוועדה ולא כפי שהממשלה אישרה בראשונה כי מזוז ישמש כיו"ר הוועדה למשך שמונה שנים רצופות.

מני מזוז. צילום: יונתן זינדל פלאש 90

לאחר החלטת הממשלה למנות את מזוז הוגשה עתירה לבג"צ על המינוי החריג בתקופת ממשלת המעבר בטענה כי המינוי של מזוז הוא לטובת מינוי הרמטכ"ל ובשל כך, די למזוז לשמש כיו"ר זמני בלבד ולא למשך שמונה שנים כפי שאושר. בדיון בראשות שופט העליון נועם סולברג הוחלט כי מינויו של מזוז שאושר ע"י היועמ"ש בהרב מיארה אינו עומד במבחן הסבירות לממשלת המעבר ועל כן הוא בטל.

בהחלטה של השופטים תקפו הם את היועמ"ש מיארה על פעולתה אשר החליטה על המינוי ועל העמידה כי מזוז ימונה לשמונה שנים כפי שנקבע בתחילה מבלי שהביאה את הדברים לידיעת הממשלה ולהחלטתה. השופטים עמדו על כך שהיועצת המשפטית לממשלה תפקידה לייעץ ללקוח המרכזי שלה, היא הממשלה, ומאחר ולא עשתה כן, יש בכך פגם בהתנהלות של היועמ"ש.

השופט נועם סולברג. צילום: יונתן זינדל פלאש 90

זמן קצר לאחר אישור המינוי עדכן שר הביטחון בני גנץ כי העביר היום (ד') לוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים בשירות המדינה בראשות השופט (בדימוס) אליקים רובינשטיין, בקשה לאישור מועמדותו של סגן הרמטכ"ל, אלוף הרצי הלוי, לרמטכ"ל ה-23 של צה"ל. לבקשה צורפו המסמכים הנדרשים בהתאם להחלטת הממשלה.

The post לאחר הסאגה: המינוי של השופט רובינשטיין ליו"ר הוועדה למינוי בכירים אושר appeared first on עכשיו 14.