משפחת גדידיאן הגישה תביעת נזיקין נגד המשטרה ומח״ש על יותר מ-2.5 מיליון שקל

אלמנתו וילדיו של אמיר גדידיאן, מתמודד הנפש שמת לאחר ששוטר ישב עליו בזמן שנאזק, מבקשים במשך כשנתיים תשובות ממח״ש על התנהלות החקירה, אך לא נענים. אתמול הגיש עורך דינם יראון פסטינגר תביעה נגד המשטרה והמחלקה לחקירת שוטרים The post משפחת גדידיאן הגישה תביעת נזיקין נגד המשטרה ומח״ש על יותר מ-2.5 מיליון שקל appeared first on המקום הכי חם.

משפחת גדידיאן הגישה תביעת נזיקין נגד המשטרה ומח״ש על יותר מ-2.5 מיליון שקל

לאחר שנואשה מהסיכוי לקבל תשובות, הגישה אתמול משפחת גדידיאן תביעת נזיקין על סך יותר מ-2.5 מיליון שקלים לבית המשפט המחוזי בירושלים, נגד משטרת ישראל והמחלקה לחקירות שוטרים, על אחריותן למותו ולטיוח מותו של אבי המשפחה. 

אמיר גדידיאן, מתמודד נפש משכונת הארגזים בתל אביב, מת לפני כמעט שנתיים, לאחר שנאזק במהלך התקף פסיכוטי ושוטר ישב עליו. 

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) פתחה בחקירה, אולם עד עצם היום הזה לא קיבלה משפחתו תשובות בסיסיות ביותר לשאלותיה. גם תוצאות הדוח הפתולוגי שהיה מוכן מזמן לא נמסרו לה, אולם ממידע שהגיע לידי המקום הן מורות שהוא מת מחנק. 

בכתב התביעה צוין כי: "יודגש כי המכון לרפואה משפטית הודיע לח"מ (לעו"ד פסטינגר – ע.פ) כי איננו רשאי להעביר תוצאות הנתיחה לה הסכימו התןבעים ללא אישור המשטרה, הודעה תמוהה זו מנוגדת לדין וחסרת יסוד". 

השוטרים שהיו מעורבים בתקרית עדיין עובדים, וככל הידוע לא נחקרו. למשפחה לא נמסרו שמותיהם. 

במשך חודשים דחו המשטרה ומח"ש בתואנות שונות את הגשת כתב ההגנה בהליך קדם משפטי, שבו דרשה המשפחה לקבל לידיה את חומרי החקירה. לאחר שבית המשפט נתן למדינה ארכה אחרונה להגישו תוך שבעה ימים, חזרה המדינה לפני כשבועיים וביקשה לסלק על הסף את דרישתה של משפחת גדידיאן. המדינה עשתה בזאת ניסיון נוסף לחסום בפני המשפחה גישה לחומרים בתיק ולמידע על נסיבות מותו של אבי המשפחה. 

עו"ד יראון פסטינגר המייצג את המשפחה אמר: "מקץ שנתיים להפקרות שגרמה למוות מיותר וחסר כל הצדקה בלב תל אביב לפני עדים רבים, כאשר לא מתבצעת כל חקירה ממשית אלא טיוח, לאלמנה ויתומיה הגיעו מים עד נפש ואין מנוס מהגשת התביעה".

בסמכותו של ביהמש המחוזי לפסוק פיצויים של 2.5 מיליון שקלים ומעלה. על המדינה להגיש כתב הגנה בתוך 60 יום.

The post משפחת גדידיאן הגישה תביעת נזיקין נגד המשטרה ומח״ש על יותר מ-2.5 מיליון שקל appeared first on המקום הכי חם.