האונס בגדרה: החשוד מהפזורה הבדואית נעצר בזכות התאמה בדגימות DNA

החשוד בן 22 בן לפזורה הבדואית נתפס בפעילות מיוחדת בשטחים, ליד חברון, אחרי שמאמצי החקירה של המשטרה הצליחו להביא להתאמה של הדי אנ אי שהביא לזיהויו של החשוד במעשה. המעצר התבצע לאחר שבאופן חריג  עובדי המעבדה לזיהוי פלילי במטה הארצי עבדו במהלך השבת מסביב לשעון ולא לקח הרבה זמן עד אשר אותרה התאמה של די

האונס בגדרה: החשוד מהפזורה הבדואית נעצר בזכות התאמה בדגימות DNA
החשוד בן 22 בן לפזורה הבדואית נתפס בפעילות מיוחדת בשטחים, ליד חברון, אחרי שמאמצי החקירה של המשטרה הצליחו להביא להתאמה של הדי אנ אי שהביא לזיהויו של החשוד במעשה.
המעצר התבצע לאחר שבאופן חריג  עובדי המעבדה לזיהוי פלילי במטה הארצי עבדו במהלך השבת מסביב לשעון ולא לקח הרבה זמן עד אשר אותרה התאמה של די אן אי בין החשוד לדגימות השונות שנאספו בזירה,  שם אתמול בבוקר הגיעה פריצת הדרך שבזכותה הוא נתפס. המחשב זיהה התאמה לבני משפחתו מהפזורה וחקירה מאומצת לאחר מכן הובילה את החוקרים אל החשוד. 
מהחקירה עולה כי אחרי האונס ברח החשוד  במכונית לשטחים. אמש כאמור נעצר ליד חברון בפעילות מיוחדת: הוא נתפס במהלך נסיעה, כשעשה דרכו חזרה לביתו בנגב. בנוסף נעצרו שישה מבני משפחתו – בהם אחיו ואביו – בבתיהם השונים באזור. נבדק אם סייעו לו, וגם מהם יילקחו דגימות DNA כדי לחזק את הראיות הפורנזיות נגד החשוד המרכזי.
במשטרה סבורים  שהחשוד בחר באישה כקורבן אונס אחרי שעבד בבנייה באור וידע כי מדובר באישה שחיה לבדה בבית עם ילדיה, ללא גבר, ולפיכך הייתה "טרף קל" מבחינתו.
מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי בירך אמש את השוטרים שהיו מעורבים במעצר, ומסר: "מהרגע הראשון פתחנו את כל המעבדות לטובת חקירת האונס בגדרה ולא חסכנו בשום אמצעי טכנולוגי וחקירתי במטרה להגיע לחשוד. אני מברך את שוטרי ימ"ר מרכז וכל השוטרים שהיו מעורבים במצוד והמעצר המורכב. משטרת ישראל תעשה הכול כדי להביא את החשוד באונס לדין ונדרוש להטיל עליו עונש כבד".
ביום שישי בשעות הבוקר המוקדמות שוטרי תחנת יבנה פתחו  בחקירה מואצת, עם קבלת דיווח בדבר חשד לאונס אשה בשנות השלושים לחייה שהותקפה מינית בביתה שבגדרה,ע"י אלמוני שעפ"י החשד פרץ למקום. בתוך כך, חוקרי התחנה והזיהוי הפלילי אספו ממצאים בזירה, לצד ליווי האשה ברגישות המתבקשת אל המרכז הרפואי ותשאול מקצועי, במטרה לקדם את החקירה וזיהוי החשוד. "לא ננוח ולא נשקוט עד שנביא את מי שעשה את המעשה המזעזע הזה לדין. זה הזוי שאדם לא יכול להרגיש בטוח בבית שלו. יש לנו כבר כיוון חקירה ואני מקווה שהוא יניב פרי בקרוב, אמר גורם המקורב לחקירה. העברנו את החקרירה לראש סדר העדיפויות שלנו"| ההודעה שנשלחה בסביבות השעה 9:00 בקבוצת הוואטסאפ השכונתית כתבה  "פרצו לי הביתה, אנסו אותי לעיני הילדים. תיזהרו, תסגרו דלתות". במהלך עדותה במשטרה גוללה בפני החוקרים את שעבר עליה. היא וכי שניסתה להיאבק באנס בכל כוחה ואף ניסתה לצעוק לעזרה אך אף לא שמע אותה. "בתיעוד של המצלמות בדיעבד ראינו בערך בין השעה 2:30- 3:00 רעול פנים עם סווטצ'רט ומסכה שחורה" סיפר אחד השכנים. "הוא לא הצליח לפתוח את הדלת אז דילג על פרגולה, עלה דרכה לקומה הראשונה ומשם המשיך לטפס אל הקומה השנייה - שם כנראה החלון היה פתוח. האמא שמעה רעש והתעוררה וניסתה להתעמת איתו, אבל הוא השתלט עליה קשר אותה גנב את חפציה היא התחננה  שלא יעשה להם כלום ואפילו הציעה לו שייקח 2,000 שקל - ואז הבנו שהוא אנס אותה תחת איומי סכין". באשר לזיהוי טענה שהיה בעל מבטא ערבי אבל לא הרבה לדבר במהלך השוד. במסגרת עדותה הצליחה האם למסור תיאור כללי שלו. ראש המועצה המקומית גדרה, יואל גמליאל, כינס את גורמי הביטחון והרווחה במועצה לישיבת חירום שבה הוחלט כי מוקד 106 יתוגבר בעקבות אונס האישה היום על ידי אלמוני בביתה. "אנו עדים למחיר אוזלת היד של המשטרה אשר מפקירה פעם אחר פעם את ראשי הערים, תושבי מדינת ישראל ואזרחי ישראל", אמר גמליאל. "אנו עומדים בחזית המלחמה בפשיעה ואין לנו שום מענה מהגוף האמון לאכיפת הסדר והחוק. אנו יוצאים למאבק ולא נעצור עד שהמשטרה תשנה את תפיסת הפעלתה בערים בכל רחבי המדינה". מהמשטרה נמסר בתגובה: "מביעים שאט נפש מהניסיון של נבחר ציבור לקושש כותרות והון פוליטי על גבה של קורבן עבירה".